ko?
kur?

Kandavas mākslas plenērs 2013 (Radošās darbnīcas)

no 15 līdz 21. jūlijam notika Kandavas Mākslas plenērs. Tajā piedalijās ne tikai profesionāli mākslinieki, bet arī mākslas skolu studenti, skolēni, bērni un vienkārši mākslas mīļotāji. Šīs nedēļas laikā ir tapuši daudz skaistu mākslas darbu. Pilsētā var apskatīt trīs jaunus vides objektus- grafiti pie Kandavas autoostas, skulptūru "Rijīgais" pie Sinegogas un skulptūru "Zem Laimīgās zvaigznes" pie novada muzeja, kā arī instalāciju "Pasta baloži" vecajā elektrības stabā pie novada muzeja. Pārējie darbi-keramika, gleznas, tēlniecības darbi, foto apskatāmi Kandavas Mākslas galerijā līdz 21. augustam.

Šogad plenēra mērķis bija sapulcēt cilvēkus no visas Latvijas, radoši darboties dažādos mākslas žanros, apgūt jaunas prasmes, iepazīties ar jaukiem cilvēkiem un saturīgi atpūsties. Iepazīstināt dalībniekus ar Kandavu- caur vēsturi, dabu, dziesmām, dejām, ēdieniem, dzērieniem, radošiem cilvēkiem. Atstāt Kandavai paliekošas mākslas vērtības. Kas arī tika īstenots. Pa dienu plenēra dalībnieki strādāja savās interešu grupās, bet vakaros saturīgi atpūtās. Pirmajā vakarā gājām ekskursijā pa Kandavu Sarmas Aņģēnas vadībā. Otrais bija plenēra dalībnieku iepazīšanās vakars, kas norisinājās pie muzeja pavarda malkojot Kandavas zīļu kafiju un baudot amatnieku vārīto putru "svilpeni", vakaru atklāja dziesminiece Anete Kozlovska. Trešajais vakars tika patīkami aizvadīts pie Pētera Brieža "Briežu dārzā". Bija arī ekskursija uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju un ciemošanās "Nekurienē" pie Artūra Riņķa, Cepļa kurināšana, slāpēšana, noslēguma vakars ar brīvdabas teātri un latviskiem dančiem un citi labumi.....

Plenērā piedalijās vairāk kā 40 dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām- Kandavas novada, Tukuma, Talsiem, Jelgavas, Ikšķiles, Rīgas, Līvāniem u.c., 8 viesmākslinieki (darbnīcu vadītāji): Keramikā Evalds Vasilevskis, Grafiti Renārs Caune un Ēriks Caune, Tēlniecībā Agnese Rudzīte Kirillova, Anatolijs Kirillovs un Jurģis Muska, Glezniecībā Dace Asne, Foto Inārs Švarcs.

Vislielākais paldies Kandavas novada domei, veikalam Jumis un veikalam Vejmars, bez kuriem plenērs nebūtu noticis vai nebūtu noticis tik plašs un krāšņs. Kā arī visiem kolēģiem, īpaši Ziedītei Začestei un Kitijai Švīgerei.

Gaidiet bildes būs vēl!

Linda Romanovska

Kandavas Mākslas galerija

Kandavas Novada Kultūras pārvalde

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

KANDAVAS MĀKSLAS PLENĒRS 2013

http://www.kandava.lv/aktuali/aicina-kandavas-makslas-pleners-2013130610 (reģistrācijas anketu un dienas kārtību skatīt šeit)

15.07.-21.07.2013

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Plenēram var pieteikties jebkurš interesents- mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, apmainīties ar pieredzi ar kolēģiem, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties noslēguma izstādē.

Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē - Kandavas Vecpilsēta, promenāde, Bruņinieku pilskalns, Kandavas novada muzejs, Amatniecības centrs, Mākslas galerija, Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Kandavas Sporta halle u.c.

Plenērs tiks organizēts piecos žanros:

Keramika. Darbnīcas vadītājs TRADICIONĀLŪS ZINEIBU TUREITOJU BĪDREIBAS „PŪDNĪKU SKŪLA” dibinātājs, podnieks Evalds Vasilevskis (Latgale). Iespēja strādāt individuāli vai iegūt pamatzināšanas Latgales slāpētās keramikas arodā. Darbi tiek veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas. Darbi tiks veidoti tā, lai tie būtu praktiski un unikāli. Pabeigtie, nožuvušie darbi tiks dedzināti nedēļas beigās malkas ceplī.

Gleznošana. Darbnīcas dalībnieki var strādāt brīvi, vai konsultējoties ar citiem kolēģiem.

Grafiti māksla. Grupas vadītāji - grafiti mākslinieki Ēriks Caune un Renārs Caune (Rīga). Viņu vadībā 5 interesenti varēs iepazīties ar grafiti mākslu. Kopīgi tiks apgleznots viens vides objekts.

Foto māksla. Darbnīcas vadītājs fotogrāfs Inārs Švarcs (Kandava). Dabas pētīšana, fiksēšana u.c. uzdevumi: ”Kandavas kultūrvide”, „Pagalmu mistērija”, „Plenēra dokumentācija”, „Portreti”, „Kandavas novads fotogrāfijās”, „Kandava laternu stundās”.

Tēlniecība. Vadītājas - tēlnieces Agnese Rudzīte un Inese Valtere (Rīga). Darbnīcas ietvaros mākslinieces iemācīs, kā no parastām metāla stieplēm pagatavot mazu skulptūru ar iespēju vēlāk to apdarināt ar papīru, nokrāsot u.c.

Galvenie darbības virzieni:

* plenēra dalībnieki strādās grupās, atbilstoši savām interesēm, piedalīsies dažādās radošās darbnīcās. Gleznotāji, fotogrāfi iepazīsies ar vietējo apkārtni, gleznos un fotografēs to, tēlnieki strādās pie savu vides objektu izveides;

* vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkop, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kam katru dienu būs cita tēma - ekskursija pa Kandavu, iepazīšanās, pieredzes apmaiņas vakari (prezentācijas), izzinošu filmu brīvdabas kino vakars, keramikas cepļa kurināšana, muzikālie vakari u.c.

*Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite – izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem Kandavas Mākslas galerijā no 21. jūlija līdz 21. augustam. Plenēra dalībniekiem lūgums pēc brīvas izvēles vienu darbu atstāt pilsētai.

Plenērs tiks atspoguļots vietējos mēdijos. Avīzēs “Kandavas vēstnesis”, “Neatkarīgās Tukuma ziņas”, www.kandava.lv,www.kandavaskultura.lv , www.visitkandava.lv u.c.

Plenēra laikā ir iespēja nakšņot Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma kopmītnēs (4ls diennaktī no cilvēka). Istabiņā dzīvo pa trīs. Tiks organizēta ēdināšana divas reizes dienā Kandavas Sporta halles kafejnīcā (4ls dienā no cilvēka). Lūdzu anketā norādīt darbnīcas un pakalpojumus, kurus izmantosiet. Visas darbnīcas, ekskursijas, vakara programmas ir bezmaksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots. Pastāv iespēja meklēt alternatīvas naktsmītnes un ēdināšanas iespējas.

Dalības maksa 15 LVL no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā. Pirmsskolas vecuma bērniem- bez maksas).

Lai uzzinātu sīkāku informāciju vai pieteiktos plenēram zvaniet vai rakstiet Lindai Romanovskai, romanovska.linda@gmail.com. 26369421 , romanovska.linda@gmail.com, www.vejsparns.lv

Ļoti priecāsimies Jūs satikt Kandavas Mākslas plenērā 2013.

Kandavas novada Kultūras pārvalde, Kandavas Mākslas galerija

Nozaru, atlsēgvārdu, piedāvājumu saraksts

VI&P, metālapstrāde
VI&P, metālapstrādeInterjera dizains. Privātmāju projekti. Privātmāju projektus un dizaina projektus. Metālapstrāde, metāla, disku pretkorozijas apstrāde.
Gaiziņkalns, atpūtas komplekss – Dāmu paradīze
Gaiziņkalns, atpūtas komplekss  – Dāmu paradīzePiedāvājam naktsmītnes atpūtas kompleksā Gaiziņkalns, vasaras sezonā diennakts maksa tikai 13 EUR, līdz 30 guļvietas. Iespējamas arī telšu vietas īstiem dabas cienītajiem, kā arī iespējamas brokastis, pusdienas, vakariņas (iepriekš vienojoties).
Debesu bļoda, viesu nams
Debesu bļoda, viesu namsDebesu bļoda Ogres rajonā, 40 km no Rīgas aicina svinēt svētkus, piedāvā naktsmītnes, banketu zāli, pirti, āra SPA vannu, sporta laukumu. Ziemā - slēpot un slidot.
Baltā māja, viesu nams un kafejnīca
Baltā māja, viesu nams un kafejnīca"Baltajā mājā" katrs viesis ir mīļš un gaidīts! Apceļojot Zemgali, šeit patvērumu var meklēt gan izsalkušie un izslāpušie, gan naktsmiera kārotāji.
RIKON AC, gaisa siltumsūkņi un gaisa kondicionieri
RIKON AC, gaisa siltumsūkņi un gaisa kondicionieri Firma RIKON. Panasonic gaisa siltumsūkņu un kondicionieru piegāde, montāža, garantijas un pēcgarantijas apkope.
Stieress, vasaras nometnes
Stieress, vasaras nometnesKempings Stieress piedāvā 4 vietīgus un 2 vietīgus numuriņus, telšu vietas. Kempingā arī iespējams ieturēt sātīgu maltīti kafejnīcā. Labiekārtotas dušas un tualetes, 400 m - jūra.
Tehnika darbam un atpūtai, tehnikas veikals
Tehnika darbam un atpūtai, tehnikas veikalsTehnikas veikals ir pasaules vadošo meža un dārza tehnikas ražotāju pārstāvis. Nodrošinām kvalitatīva apkalpošanu, servisu un zemākās cenas!
Gravtex, SIA
Gravtex, SIAGravtex – privāts uzņēmums, kas dibināts 2012. gadā. Mūsus idejas pamatā ir augsta kvalitāte un saprātīgas cenas. Piedāvājam mūsdienīgus, prakstiskus un daudzveidīgus žogus, ka arī skaitus sienas paneļus. Izgatavosim koka žogu posmus pēc individuala pasūtījuma un atbilstoši Jūsu vēlmēm.
SB Siltumtehnika
SB SiltumtehnikaMēs specializējamies apkures iekārtu un santehnikas preču mazumtirdzniecībā un vairumtirdzniecībā, ar individuālu pieeju katram klientam. Uzņēmuma sadarbības partneri ir būvfirmas, uzņēmumi un individuālie pasūtītāji.
Kampas, mēbeles
Kampas, mēbelesKampas. Jebukrš cilvēks vēlas naturālas, komfortablas un stipras koka mēbeles. Mēs piedāvājam masīvas ozolkoka mēbeles no Lietuvas.